Психоекологія або екопсихологія (англ. psychoecology) — термін, що ще не цілком утвердився у науковому середовищі. Частіше використовуються терміни — екологічна психологія, як один із напрямів психологічної науки, що розвиваються, предметом уваги і турботи якої є психічне здоров'я людини і в зв'язку з цим поліпшення тієї частини середовища проживання, яка специфічна саме для людини (інформаційні потоки, психологічні травми, перевантаження, конфліктні відносини в групах тощо). Введене це поняття в наукову галузь Смірновим Ігорем Вікторовичем.
Психоекологія — новий науковий напрям, що досліджує вплив техногенних чинників на психіку людини і способи зниження їх патогенності.
Психозондування та психокорекція — основні напрямками досліджень псіхоекологіі. Психозондування дозволяє виявити, — чи не приховує людина що-небудь, чи немає у неї небезпечних для суспільства або для її здоров'я схильностей. Технологія побудована таким чином, що людина може і не підозрювати про проведене над нею дослідження і підсвідомість людини відповідає на питання чесно, тому що не вміє брехати.
Психокорекція дозволяє керувати станом і поведінкою людини. До методів психокорекції відносять акустичні композиції, записані на лазерних компакт-дисках і містять неусвідомлювані, але ефективні навіювання для людини, що страждає хронічною втомою, стресами або безсонням. За допомогою психокорекції мозок сам починає справлятися з проблемами організму, — і це хороший варіант, адже власний організм людини — найкращий лікар.